Teatr Magik w przedszkolu pt: „Jak szlachetność i praca w szczęście się obraca”

W czwartek nasi przedszkolacy obejrzeli przedstawienie Teatru Magik pt: „Jak szlachetność i praca w szczęście się obraca”. Bohaterami spektaklu są dwaj bracia – książęta, którzy są potencjalnymi spadkobiercami tronu. Jednak różnią się charakterem. Młodszy jest dobroduszny i pracowity, starszy natomiast jest leniwy i wyniosły. Młodzieńcy przeżywali różne przygody w swoim życiu, stawali przed wyborami i dylematami. Jednak zawsze ten młodszy kierował się sercem i wybierał właściwą drogę, dlatego on został.

Zielone Żabki odwiedził gość specjalny z miasta Bieruń.

24 stycznia z dalekiej podróży bo aż z Bierunia miejscowości znajdującej się w województwie śląskim przybyła do nas Pani Kamila, które opowiedziała dzieciom o podróżach Bociana: kogo spotkał oraz jakie miejsca odwiedził. Następnie dzieci oglądały zdjęcia oraz foldery o mieście Bieruń- miejscowości z której Bocian pochodzi. Jakże nasz bocian pochodzi ze Śląska opowiedział również o kopalni i przybliżył pracę górników. Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały bajki o bocianie. Na pamiątkę.

Niesamowity gość w Zielonych Żabkach.

        Podczas wigilijnego spotkania odwiedziła nas Claudia Jończyk siostra naszego kolegi i jednocześnie nasza absolwentka, która uczęszcza do Szkoły Muzycznej w Radomiu. Claudia zagrała dla swoich młodszych kolegów i koleżanek mały koncert wykonując znane im kolędy i pastorałki . Zielone Żabki słuchały z zapartym tchem i oczywiście czekamy na więcej. Dziękujemy.

Teatrzyk „Szewczyk Dratewka” w przedszkolu.

Dnia 07.11.2019 r. w naszym przedszkolu aktorzy z Agencji Artystycznej „Kanon” z Krakowa zaprezentowali dla dzieci przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”. Artyści w sposób humorystyczny przedstawili przygody Szewczyka w które zaangażowali również przedszkolaków. Przedstawienie bardzo wszystkim się podobało. Zostało nagrodzone dużymi brawami.

Cyrk „Fokus”

Cyrk „Fokus”

19 października gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk „Fokus”. Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców. Program artystyczny zawierał m.in. pokaz żonglerki, akrobacje, iluzję oraz tresurę zwierząt. Artyści zaprosili także nasze przedszkolaki do wspólnych występów. Szczególnie dużo emocji wzbudził królik, piesek oraz gad gekon, którego dzieci mogły dotknąć. Przedszkolaki doskonale się bawiły, oglądając występy cyrkowców nagradzając ich gromkimi brawami! Zapraszamy do.

Zajęcia z dogoterapii w przedszkolu.

Zajęcia z dogoterapii w przedszkolu.

W przedszkolu gościliśmy panią Kasię Kwaśnik, która prowadzi zajęcia z dogoterapii. Na to spotkanie pani Kasia zabrała ze sobą swojego pieska.Dogoterapia pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Pomaga też kształtować orientację w schemacie własnego ciała i poznawać budowę zwierzęcia. Takie działania stymulują kilka zmysłów jednocześnie: słuchu, wzroku i dotyku. Podczas zajęć w przedszkolu dzieci mogły stopniowo zapoznawać się z pieskiem,.

Kosmetyczka u misiaczków.

Kosmetyczka u misiaczków.

KOSMETYCZKA U MISIACZKÓW W czwartek, 4 maja odwiedziła nas mama Julci – pani Natalia, która jest kosmetyczką. Pani kosmetyczka wyjaśniła dzieciom na czym polega jej zawód. Opowiedziała o higienie i potrzebie dbania o zdrowie i wygląd. Dzieci poznały trudne nazwy – manicure i pedicure. Pani Natalia zaprezentowała również przybory niezbędne w jej pracy, między innymi: pęsety, miseczkę do manicure, różne kosmetyki, wzorniki dostępnych lakierów, lakiery do paznokci. Te ostatnie wzbudziły.

Dzień Babci i Dziadka w Misiaczkach i Żabkach.

Dzień Babci i Dziadka w Misiaczkach i Żabkach.

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce odbyły się uroczyste spotkania, które są tradycją w naszym.

Radomska Grupa Kolektyw.

Radomska Grupa Kolektyw.

Wiek przedszkolny jest jednym z najważniejszych okresów w życiu każdego dziecka. Jest to czas intensywnego rozwoju i otwarcia się dziecka na otaczającą rzeczywistość. W tańcu ruch zastępuje słowo. Nauczanie tańca w przedszkolu polega na zaznajomieniu dziecka z muzyką i ruchem. W formie zabawy przy muzyce pokazywane są proste elementy tańca. W związku z tym gościliśmy w naszym przedszkolu instruktorki tańca z Radomskiej Grupy Kolektyw :Magdalenę Wujcik oraz Sylwię Żołądkiewicz. Zobaczcie.

Wizyta Świętego Mikołaj w Przedszkolu.

Wizyta Świętego Mikołaj w Przedszkolu.

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że.

Teatrzyk „Kozucha Kłamczucha”

Teatrzyk „Kozucha Kłamczucha”

W ostatnich dniach nasze przedszkole gościło teatrzyk kukiełkowy „Pinokio’’. Dzieci obejrzały przedstawienie pt „ Kozucha Kłamczucha’’. Z wielkim zainteresowaniem dzieci oglądały widowisko oceniając postępowanie głównej bohaterki kozy. Dzieci nauczyły się, że kłamstwo nie popłaca. Po przedstawieniu mogły z bliska obejrzeć i dotknąć wszystkie kukiełki występujące w bajce.

Gość – Firma „Tönsmeier”

Gość – Firma „Tönsmeier”

8 czerwca do przedszkola zawitała firma Tonsmeier. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom co się dzieje dalej z odpadami. Dzięki prezentacji multimedialnej maluchy dowiedziały się jak segregować śmieci aby szanować nasze środowisko. Na koniec dostały drobne upominki w postaci gazetek i broszurek.

1 2