Wycieczka do Teatru

Wycieczka do Teatru 2015

We wtorek 31 marca wszystkie dzieci z przedszkola udały się na wycieczkę do Radomia na spektakl pt. „Eko-pingwiny” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru In-Art. Przedstawienie teatralne zachwyciło wszystkie dzieci, szczególnie podobały się zabawne sceny z udziałem Pingwinów i Króla Juliana oraz ciekawe kostiumy teatralne.

Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!

Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!

21 marca skończyła się astronomiczna zima i rozpoczęła wiosna. Zgodnie z tradycją nasze przedszkolaki jak co roku pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Panie przygotowały Marzannę symbolizującą odchodzącą zimę i wszyscy razem udaliśmy się kolorowym korowodem nad zalew, gdzie wierszami oraz piosenkami z wielką radością pożegnaliśmy kukłę Marzannę wrzucając ją do rzeki. Wiosenną piosenką i z uśmiechem na twarzy powitaliśmy natomiast najpiękniejszą porę roku – Wiosnę.

Konkurs „EKO – Przedszkole”

http://www.sloneczna.edu.pl/wp-content/uploads/banner_ekoprzedszkole.jpghttp://www.sloneczna.edu.pl/wp-content/uploads/banner_ekoprzedszkole.jpgKonkurs „EKO – Przedszkole”

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” , zaprasza do udziału w konkursie wszystkie przedszkolaki i ich rodziców. Konkurs  jest zachętą do propagowania postaw ekologicznych, przede wszystkim z zakresu selektywnego zbierania odpadów, wśród najmłodszych mieszkańców Jedlni-Letnisko i okolic. Jeżeli ktoś posiada  w domu zbędną makulaturę kolorową lub czarno – białą zapraszamy, przynieście do nas do przedszkola my się nią zaopiekujemy. Zbiórka makulatury prowadzona będzie przez przedszkole w terminie: od 02.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka 2015

W dniu 16 lutego w grupie ” Zielone Żabki ” odbyła się wspaniała uroczystość. Dzieci wspólnie ze swoimi paniami przygotowały program artystyczny dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i wesoło tańczyły. Dzieci w formie wierszy złożyły Dziadkom i Babciom serdeczne życzenia. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne, taneczne oraz aktorskie. Dzieci wręczyły laurki i niespodzianki swoim Dziadkom.