Wiosenny strój ekologiczny

Wiosenny strój ekologiczny 2015

Dnia 30.04.2015r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.” Wiosenny Strój Ekologiczny”. Do konkursu zgłosiło się jedenaścioro przedszkolaków z czterech grup. Po krótkich występach o tematyce wiosennej, na wybiegu zaprezentowali się: modelki i modele. Niebagatelne pomysły strojów zadziwiły widownię i jury. Skrojone według najnowszej mody kreacje z niepowtarzalnych materiałów skomponowane na wzór paryskiego szyku, były jedyne w swoim rodzaju. Jury miało ciężki wybór, po długiej naradzie nagrodziło najciekawsze.

Szkoła - Dni Otwarte

Szkoła – Dni Otwarte 2015

Na zaproszenie zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej, dzieci z grupy „Misiaczki” i „Pszczółki” wybrały się na Dni Otwarte. Przyszłych absolwentów serdecznie przywitała Pani Dyrektor szkoły Maria Staniszewska, dzieci oglądały przedstawienie przygotowane specjalnie dla nich przez starszych kolegów i koleżanki. Nie mogło się obejść również bez zwiedzania szkoły. Przyszli uczniowie z ciekawością oglądali sale, szatnie, świetlicę szkolną oraz salę gimnastyczną. Przedszkolaki były wyraźnie zadowolone z tej wizyty, a na pytanie – Czy chcą.

Śniadanie Wielkanocne 2015

Śniadanie Wielkanocne 2015

W tradycję naszego przedszkola wpisało się śniadanie wielkanocne, przygotowane wspólnie przez dzieci i personel przedszkola. Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie po to, by święta były świętami, a piękne tradycje niezmienne pozostały. Wszystkim uczestnikom śniadania wielkanocnego pani dyrektor złożyła ciepłe życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości. Ten dzień miał wyjątkowy charakter, udzielił się miły, świąteczny nastrój: dzieci śpiewały.

Wielkanocne Warsztaty Plastyczne z Rodzicami

Wielkanocne Warsztaty Plastyczne z Rodzicami 2015

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, dlatego też aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera zorganizowaliśmy dla dzieci oraz rodziców warsztaty Wielkanocne, które odbyły się w dniu 26 marca 2015 r. godz.15:30 . Podczas zajęć każda z grup wspólnie (dziecko – rodzic – nauczyciel) musiała wykonać pisankę wielkanocną z materiałów plastycznych. Nasze przedszkole zamieniło się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Rodzice odkrywali.