Pomagamy ptakom przetrwać zimę

Pomagamy ptakom przetrwać zimę

Pomagamy ptakom przetrwać zimę. Grupa „ Misiaczków” zgłosiła chęć udziału w konkursie „Szkolny karmnik– Zima 2016” organizowany przez Kozienicki Park Krajobrazowy. Celem konkursu jest propagowanie aktywnej formy ochrony ptaków, wyrabianie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko, inspirowanie przedszkolnych i szkolnych grup do działań na rzecz ochrony przyrody. Nasze przedszkolaki wiedzą, że zimową porą trzeba pomagać ptakom i zwierzętom. W czasie trwania konkursu dzieci będą poszerzać wiedzę na temat ptaków zimujących w.

Jabłuszko rumiane

Jabłuszko rumiane

„Jabłka chętnie jemy bo zdrowi być chcemy i dlatego dzieci i rodziców jabłuszkami częstujemy!” Ministerstwo Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach akcji zdrowego żywienia i wspierania polskiego sadownictwa, przekazało naszej placówce jabłuszka dla każdego przedszkolaka. Jabłuszka to ulubione owoce naszych dzieci więc tym bardziej jesteśmy wdzięczni i składamy serdeczne podziękowania.

Kosmiczna podróż w przedszkolu

Kosmiczna podróż w przedszkolu

W naszym przedszkolu zagościło Objazdowe Planetarium, dzięki któremu mogliśmy z bliska podziwiać kosmos i poznać prawa którymi się on rządzi. Projekcja odbyła się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która już na samym wstępie zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu. Z wnętrza co pewien czas dochodziły, głośne „WOOOW!!!” i inne okrzyki zachwytu. Było super!!!

„Czary, mary, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary”

„Czary, mary, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary”

Tymi słowami dzieci z całego przedszkola wraz z nauczycielkami rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każde dziecko wrzuciło do miseczki maleńki grosik, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Przedszkolaki z entuzjazmem uczestniczyli w zabawach oraz wróżbach, z których dowiadywali się, co ich czeka w bliższej lub dalszej przyszłości, poznali historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby m.in. lanie wosku, wróżby z butami, magiczna butelka, czarodziejskie serduszka, kim będę z.

Bal Karnawałowy

Bal Karnawałowy

29 stycznia 2016 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Jak co roku, dzieci były poprzebierane za różne postacie bajkowe. Wśród uczestników balu były wróżki, królowe, kowboje, motylki, ale również nie zabrakło policjantów, strażaków, czy innych barwnych postaci – aż trudno było wśród nich rozpoznać naszych przedszkolaków! . Przedszkolaki świetnie się bawiły, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Zaproszeni animatorzy zabawy zorganizowali liczne konkursy i gry zręcznościowe,.

Święta tuż,tuż – spotkanie jasełkowe

Święta tuż,tuż – spotkanie jasełkowe

Dnia 21 grudnia dzieci z naszego przedszkola w Jedlni- Letnisko pięknym występem jasełkowym, wprowadziły wszystkich przybyłych Gości w czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Historię narodzin Syna Bożego w Betlejem przybliżyły nam wszystkie przedszkolaki, ponieważ w jasełkach udział brała każda grupa. Dzieci wcieliły się w role– Maryi i Józefa. Ponad to zobaczyć można było liczne aniołki oznajmiające dobrą nowinę, pastuszków przybyłych by pokłonić się dzieciątku, a także trzech królów niosących.

Wizyta starszych kolegów w przedszkolu

Wizyta starszych kolegów w przedszkolu

W ostatnich dniach odwiedzili nas koledzy i koleżanki, którzy jeszcze niedawno uczęszczali do naszego przedszkola. Nasi absolwenci zrobili nam miłą niespodziankę. Przedstawili swoim młodszym kolegom montaż słowno- muzyczny pt.”Cztery pory roku”, którą przygotowała ich wychowawczyni Pani Renata Cieplak. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały gościom za miłe spotkanie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, a niektórzy przypomnieć sobie, jak wyglądają ich sale przedszkolne. Dziękujemy

„Magiczny świat domków dla lalek”

„Magiczny świat domków dla lalek”

W październiku grupa „Zielone Żabki” obejrzała niezwykłą wystawę pt.,, Magiczny świat domków dla lalek” w Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu. Dzieci mogły podziwiać np. dom pisarza, pracownię krawiecką, dawne sklepy z zabawkami i wiele innych. Wszystkie te domki były wykonane niezwykle precyzyjnie. Chociaż były one małe, to pełne kolorowych detali, dekoracji, postaci. Dzieciom bardzo podobała się wystawa. Po jej obejrzeniu przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach praktycznych – samodzielnie ozdabiały tekturowe.

Pasowanie przedszkolaków

Pasowanie przedszkolaków

Bardzo uroczystym i zarazem najważniejszym świętem dla dzieci w naszym przedszkolu było „Pasowanie na Starszaka” i „Pasowanie na Przedszkolaka”. Nasze dzieci poprzez wspólny śpiew, recytowanie wierszy i taniec prezentowały zdobyte umiejętności. Rodzice bardzo wzruszeni i dumni ze swoich pociech bili gromkie brawa. Na zakończenie Pani Dyrektor Elżbieta Wołos za pomocą dotknięcia „zaczarowanym ołówkiem” dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na prawdziwego starszaka i przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały.

Warsztaty Kulinarne w przedszkolu

Warsztaty Kulinarne w przedszkolu

Były to nasze pierwsze warsztaty kulinarne zorganizowane w przedszkolu. Pan Kucharz zapoznał rodziców z rodzajami pizzy, sposobem wykonania różnych jej odmian, rodzajami zdrowych sosów opartych na bazie świeżych ziół. Zwrócił również uwagę na dodatki, które są zdrowe i jednocześnie mało kaloryczne. Rodzice i dzieci pracowali wspólnie w zespołach. Każdy zespół miał do wykonania inny rodzaj pizzy. Okazało się, że sukces wykonania pysznej pizzy tkwi głównie w cieście, które wcześniej przygotował.

Gimnazjaliści czytają przedszkolakom

Gimnazjaliści czytają przedszkolakom

Starsze koleżanki, absolwentki naszego przedszkola Natalia Kopeć, Natalia i Zuzanna Grabowskie w ramach Akcji „Cała Jedlnia czyta dzieciom”, co wtorek przychodzą do grupy „Zielonych Żabek” czytać dzieciom przygotowaną przez nich bajkę. Zawsze jest super zabawa, uczymy się różnych rymowanek i piosenek przygotowanych przez dziewczynki, z niecierpliwością czekamy na kolejny wtorek.

Mini koncert na puzonie

Mini koncert na puzonie

Nasi absolwenci wielokrotnie odwiedzają przedszkole, będąc już uczniami klas starszych. Opowiadają o swoich sukcesach w szkole, osiągnięciach artystycznych i sportowych. Jest to dla nas najlepszym dowodem na to, że wychowankowie miło wspominają czas spędzony w naszym przedszkolu. Do przedszkola zawitał Maciej Stachowicz, były absolwent naszego przedszkola ,uczeń Szkoły Muzycznej w Kozienicach. Maciek opowiedział swoim młodszym kolegom na jakim instrumencie gra, jak ten instrument jest zbudowany i zagrał piękny koncert. Dziękujemy.

1 2