zakonczenie Roku

zakonczenie Roku

Dnia 22 czerwca 2016 r. uroczyście pożegnaliśmy rok przedszkolny. Spotkanie było podsumowaniem pracy w roku szkolnym 2015/16. Z tej okazji grupy „Krasnoludki”, „Zielone Żabki” i „Misiaczki” oraz „Pszczółki” przygotowały ciekawy program artystyczny. Towarzyszyły oklaski, radość, łzy i wzruszenie. W tym uroczystym dniu dzieci otrzymały z rąk wychowawczyń dyplomy ukończenia przedszkola i upominki. Słowne podziękowania otrzymali również rodzice, którzy w szczególny sposób włączali się w życie przedszkola i grupy. Po uroczystości.

Wycieczki przedszkolaków

Wycieczki przedszkolaków

Czerwiec to miesiąc wycieczek. Każda z grup obrała sobie inny kierunek wycieczki. Grupa „Krasnoludki” wybrała tajemnicze miejsce „Magicznych ogrodów”. Grupa „Zielone żabki” udała się na safari i buszowała wśród egzotycznych zwierząt w Warszawskim ZOO. Grupy „Misiaczki „ i „Pszczółki” przeniosły się w prehistoryczne czasy i wędrowały wśród dinozaurów w Bałtowie. Każda a grup przywiozła fantastyczne wspomnienia.

Wizyta w bibliotece

Wizyta w bibliotece

W ramach akcji „Cała Jedlnia czyta dzieciom” przez cały rok przedszkolaki uczęszczały do biblioteki zapoznając się z literaturą dziecięcą. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książką znajdującym się na półkach a szczególne książeczkom dla dzieci. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały.

„Biegiem na pomoc dla Oli”

http://www.sloneczna.edu.pl/wp-content/uploads/CCF20160824_00000-210x300.jpghttp://www.sloneczna.edu.pl/wp-content/uploads/CCF20160824_00000-210x300.jpghttp://www.sloneczna.edu.pl/wp-content/uploads/CCF20160824_00000-210x300.jpghttp://www.sloneczna.edu.pl/wp-content/uploads/CCF20160824_00000-210x300.jpg„Biegiem na pomoc dla Oli”

Wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w akcji charytatywnej. Pomoc dla Oli wsparły występem artystycznym oraz chętnie włączyły się w akcię zbiórki słodyczy.

Gość – Firma „Tönsmeier”

Gość – Firma „Tönsmeier”

8 czerwca do przedszkola zawitała firma Tonsmeier. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom co się dzieje dalej z odpadami. Dzięki prezentacji multimedialnej maluchy dowiedziały się jak segregować śmieci aby szanować nasze środowisko. Na koniec dostały drobne upominki w postaci gazetek i broszurek.

Wolontariuszki z gimnazjum

Wolontariuszki z gimnazjum

Z okazji Dnia Dziecka wolontariuszki z Publicznego Gimnazjum w Jedlni Letnisko wraz opiekunem Panią Aneta Alberską przygotowały przedstawienia pt” Wszystkie Dzieci nasze są”, które nasze przedszkolaki oglądały z zapartym tchem.

Festyn Z. okazji Dnia Dziecka w Pionkach

Festyn Z. okazji Dnia Dziecka w Pionkach

Grupy „Misiaczki” oraz „Pszczółki” z okazji Dnia Dziecka pojechali na festyn służb mundurowych w Pionkach. Policjanci, strażacy i leśnicy zapewnili maluszkom mnóstwo atrakcji. Maluchy mogły między innymi zwiedzić samochód – policyjną więźniarkę, którym konwojowani są zatrzymani. Wielu zakładało kamizelkę ochronną, którą na co dzień zakładają policjanci konwojujący zatrzymanych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się policyjne motocykle i radiowozy. Grupa „Krasnoludki” wybrała się na pizze do restauracji „Różana” natomiast „Zielone Żabki” odwiedziły salon.

Dzień Mamy

Dzień Mamy

Jak co roku dla wszystkich przedszkolaków maj jest miesiącem, w którym z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występy dla ukochanych Mam, które 26 maja obchodzą swoje święto. W Publicznym Przedszkolu w Jedlni Letnisko w ten niezwykle ważny czas przedszkolaki przedstawiają programy artystyczne nie tylko dla Mam, a również dla Tatusiów obchodząc wspólnie swoje święto. Podczas starannie przygotowanych występów przedszkolaki prezentowały swoje talenty recytatorskie, wokalne, taneczne, a nawet aktorskie budząc zachwyt.

Kwiaty dla Mamy

Kwiaty dla Mamy

Z okazji zbliżającego się święta naszych mam, dzieci wraz z panią z zaangażowaniem wykonały piękne prezenty w postaci bukietów z bibuły. Kwiaty te zostały wręczone ukochanym mamą. Nic tak nie cieszy mamy jak zrobiony własnoręcznie zrobiony prezent.

Rozstrzygnięcie konkursu „Twórcy Instrumentu Muzycznego”

Rozstrzygnięcie konkursu „Twórcy Instrumentu Muzycznego”

Dnia 23 maja w przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt„ Twórcy Instrumentu Muzycznego”. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości muzycznej, plastycznej dzieci, rozwijanie kreatywności, wzmacnianie więzi między dzieckiem a rodzicem. Nadesłane praca wykonane zostały z różnego rodzajów odpadów i materiałów wtórnych. Nagrodzone prace otrzymały nagrody i dyplomy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. W kategorii szkoła podstawowa zwyciężyli: I miejsce Szymon Michowski II miejsce Nadia Grabowska III miejsce Maciej Skóra W kategorii przedszkole zwyciężyli:.

Święto Polskiej Niezapominajki

Święto Polskiej Niezapominajki

15 maja Leśny Ośrodek Edukacyjny W Jedlni- Letnisku stał się stolicą obchodów Święta Polskiej Niezapominajki. W pikniku zorganizowanym przez Lasy Państwowe w sercu Puszczy Kozienickiej wzięli udział maluszki z naszego przedszkola. Dzieci podczas swojego występu zaprezentowały program artystyczny.

Warsztaty Bibułkarskie w przedszkolu.

Warsztaty Bibułkarskie w przedszkolu.

W ramach realizacji priorytetów planu opiekuńczo – wychowawczego zaprosiliśmy panią Jolanta Falkiewicz która podzieliła się swoja pasją sztuki bibułukarskiej. Dzieci wraz rodzicami uczyły się tworzyć piękne bukiety z bibuły. Spotkanie to miało jeszcze drugi wymiar. Była to niepowtarzalna okazja dla rodziców, by wziąć udział w zajęciach wraz ze swoimi pociechami i rozbudzać zainteresowania kulturą naszego regionu. Warto było! Tym bardziej, że bibułkarstwo to nieco zapomniane rękodzieło artystyczne. Jest to pracochłonna.

1 2