Akcja „Jesteś widoczny – Jesteś Bezpieczny”.

Akcja „Jesteś widoczny – Jesteś Bezpieczny”.

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem. Dlatego w ramach akcji „Jesteś widoczny – Jesteś bezpieczny” naszych przedszkolaków odwiedzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Policjanci zajmujący się sprawami prewencji rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Przypominali również o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dbając o bezpieczeństwo swoich najmłodszych mieszkańców Jedlni – Letnisko.

Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza ozdoba Bożonarodzeniowa”.

Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza ozdoba Bożonarodzeniowa”.

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszą ozdobę Bożonarodzeniową”. Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Podgórze. W kategorii przedszkolnej zwyciężyli: I miejsce- Aurelia Pietrzyk II miejsce- Oskar Bogusiewicz III miejsce- Paulinka Michałkiewicz Gratulujemy!!!

Wizyta Świętego Mikołaj w Przedszkolu.

Wizyta Świętego Mikołaj w Przedszkolu.

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że.

Andrzejki w Zielonych Żabkach.

Andrzejki w Zielonych Żabkach.

„Czary, mary, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary” Tymi słowami dzieci z grupy „Zielone Żabki” rozpoczęły zabawę andrzejkową.Każde dziecko wrzuciło do szkatułki swój dar- maleńki grosik, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Dla dzieci była to ogromna niespodzianka. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Cienie woskowych figurek pobudziły fantazje i wyobraźnie, a serduszka imionami kolegów i koleżanek wywołały uśmiechy i rumieńce.

Dokarmianie kaczek i ptaszków zimą.

Dokarmianie kaczek i ptaszków zimą.

Dzieci z naszego przedszkola włączyły się w akcję „Dokarmianie ptaków zimą”. Jest to jednocześnie świetna zabawa jak również obowiązek i odpowiedzialność dla dzieci. Maluszki z uśmiechami na twarzy zawsze wychodzą i sypią ziarenka do karmników.

Spotkanie z pisarzem.

Spotkanie z pisarzem.

Dzieci z naszego przedszkola udały się na spotkanie z pisarzem Wiesławem Drabikiem, sympatycznym bajkopisarzem i mieszkańcem Radomia. Dzieci wysłuchały fragmentów bajeczek czytanych przez autora, między innymi o Leosiu. Dowiedziały się także wielu ciekawostek o smoku. Poznały tajniki pisarskie. Pan Wiesław podzielił się z dziećmi swoją tajemnicą, co trzeba zrobić, by rozwijać w sobie talent literacki.