”Bajczytanki Pani Hanki”

”Bajczytanki Pani Hanki”

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, dzieci z Przedszkola w Jedlni – Letnisko odwiedziła Hanna Niewiadomska, poetka, autorka bajek dla dzieci pt.”Bajczytanki Pani Hanki”. Przedszkolaki bardzo chętnie słuchały czytanych przez gościa wierszy, które były przeplatane elementami zabawy. Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej, radosnej i przyjaznej atmosferze. Dzieci nagrodziły swojego gościa gromkimi brawami oraz wręczyły samodzielnie wykonaną laurkę.

Zdrowe i kolorowe kanapki zrobione przez Misiaczków

Zdrowe i kolorowe kanapki zrobione przez Misiaczków

Misiaczki postanowiły podjąć wielkie wyzwanie i zrobić pyszne i zdrowe kanapki. Najpierw dzieci rozmawiały z wychowawczynią o zdrowym odżywianiu i zdrowych przekąskach, a w drugiej części zajęć zabrały się za przygotowanie kolorowych kanapek z przyniesionych produktów. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a.

Marzanna zimowa panna.

Marzanna zimowa panna.

W dniu 21.03.2017r. dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawczyniami wybrały się nad zalew pożegnać zimę, a powitać nową porę roku wiosnę. Wszyscy w radosnych nastrojach, śpiewając wiosenne piosenki, grając na instrumentach perkusyjnych, w wesołym korowodzie dotarli nad zalew. Dzieci symbolicznie, dokonały utopienia Marzanny, wesoło krzycząc pożegnalne hasła. MARZANNO, MARZANNO! TY ZIMOWA PANNO! ZIMĘ DZIŚ ŻEGNAMY, A WIOSNĘ WOŁAMY WIOSNO, WIOSNO, WIOSNO PRZYBYWAJ!!! Zapraszamy do galerii….

Wspólna praca nad Marzanną.

Wspólna praca nad Marzanną.

Wszystkie przedszkolaki z utęsknieniem czekają na nadchodzącą WIOSNĘ…szukają jej oznak, ale jak mówi przysłowie: „W MARCU JAK W GARNCU”. Dzieci przygotowując się na pożegnanie PANI ZIMY postanowiły zrobić MARZANNĘ,którą wrzucą do wody 21 marca. Marzanna jest kukłą wykonaną głównie ze słomy i bibuły. Topienie Marzanny jest staropolskim zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny.Sama kukła jest symbolem zimy, a ceremonia jej utopienia według zwyczaju ma spowodować jej odejście, przebudzenie przyrody do.

Dzień Kobiet w przedszkolu.

Dzień Kobiet w przedszkolu.

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Chłopcy złożyli życzenia i wręczyli wszystkim paniom kolorowe laurki. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zielone Żabki z wizytą w …

Zielone Żabki z wizytą w …

-w sklepie spożywczym- Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Wyjaśniono dzieciom terminy: klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa, waga. Każde dziecko z dużym zainteresowaniem oglądało wypełnione półki, regały i lodówki. Dzieci poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie oraz obserwowały pracę sprzedawcy. – w aptece- Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy aptekarza. Po dotarciu na miejsce przywitały nas panie.

Dzień Czerwony.

Dzień Czerwony.

W ramach realizacji programu autorskiego pt. „Kolorowe dni w przedszkolu” został zorganizowany w przedszkolu – dzień czerwony zwany dniem buraczka. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na czerwono. Wszyscy razem bawiliśmy się, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle. Nie zabrakło również rozmów o charakterze prozdrowotnym, które pokazały jak wiele dzieci wiedzą na temat wartości odżywczych tego warzywa oraz wykorzystania go w życiu codziennym. Dzień ten poszerzył wiedzę dzieci na temat korzyści płynących.

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale.

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale.

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów.