Śniadanie Wielkanocne z jajkiem i zającem.

Śniadanie Wielkanocne z jajkiem i zającem.

Zwyczaj dzielenia się jajeczkiem stał się w naszym przedszkolu już tradycją. Aby tradycji stało się zadość tak i w tym roku dzieci dzieliły się jajeczkiem ze swoimi paniami, panią Dyrektor oraz pracownikami przedszkola. Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego „Alleluja” życzy Dyrektor oraz całe Grono pedagogiczne.

Konkurs rozstrzygnięty „Wielkanocna ozdoba”.

Konkurs rozstrzygnięty „Wielkanocna ozdoba”.

Dnia 12.04.2017 w Publicznym Przedszkolu o godzinie 10.00 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Wielkanocna ozdoba”. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, oceniany był w trzech kategoriach wiekowych: dzieci 3-4 letnie, dzieci 5-6 letnie oraz dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej. Na konkurs wpłynęło 48 prac. Tematem konkursu było wykonanie wielkanocnej ozdoby, która mogłaby pełnić funkcję dekoracyjną na świątecznym stole. Ważnym elementem decydującym o przydziale nagród była nie tylko estetyka i pomysłowość pracy, ale.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Marzenia bezdomnego Burka”

Rozstrzygnięcie  konkursu plastycznego „Marzenia bezdomnego Burka”

W dniu 24.03.2017 r. odbyło się podsumowanie przedszkolnego konkursu plastycznego ”Marzenia bezdomnego Burka” wraz z wręczeniem nagród i pamiątkowych dyplomów. Celem konkursu było: kształtowanie u młodego pokolenia poczucia odpowiedzialności za los zwierząt, rozwijanie wrażliwości i miłości do zwierząt , a także pobudzanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci. Spośród 13 prac uczestników, jury w składzie : Pani Barbara Wziątek- plastyk, Pani Izabela Rusinek – przedstawiciel biblioteki oraz wolontariuszka Schroniska dla zwierząt.

Wizyta w Kościele Św. Józefa

Wizyta w Kościele Św. Józefa

Na zaproszenie naszych księży przedszkolaki udały się na Rekolekcje Wielkopostne do kościoła. Dzieci wspólnie zmówiły modlitwę, zaśpiewały pieśń religijną i zwiedziły kościół.Pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Akcja „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska” – zbiórka karmy i koców.

Akcja „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska” – zbiórka karmy i koców.

Akcja „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska” – zbiórka karmy i koców W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. W naszym przedszkolu chcieliśmy by dzieci uczyły się odpowiedzialności, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrzosowie przybywa każdego roku mnóstwo zwierząt zagubionych i porzuconych przez właścicieli. W.