Festyn Rodzinny

Festyn Rodzinny

Serdecznie zapraszamy na IV Festyn Rodzinny, który odbędzie się w naszym przedszkolu w dniu 27.05.2017r. w godzinach od 11.00 do 14.00. Program Festynu: godz.11.00 oficjalne otwarcie IV festynu rodzinnego: – występy artystyczno – muzyczne poszczególnych grup – zabawy z animatorami – pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej – pokazy policyjne – występy grupy „Kolektyw” INNE ATRAKCJE: – loteryjka fantowa – kawiarenka – zjeżdżalnia dmuchana – malowanie twarzy – balonowe figurki – kiełbaska.

Wizyta u strażaków.

Wizyta u strażaków.

Dnia 18.05.2017r. dzieci z przedszkola wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni – Letnisko. Podczas tego spotkania strażacy przybliżyli dzieciom zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom specjalne ubranie, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do akcji ratowniczych-gaśniczych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Podopieczni z wielką radością przymierzali.

Na przedstawieniu u naszych absolwentów.

Na przedstawieniu u naszych absolwentów.

Na zaproszenie naszych absolwentów przedszkola grupa „Krasnoludki” i ” Zielone Żabki” wybrały się na przedstawienie pt. „Rozterki Zielonej Żabki”. Przedstawienie wystawiła dla nas grupa „0A” pod przewodnictwem swojej kochanej wychowawczyni pani Bernadetki Kowalskiej. Przedstawienie było super, gratulujemy aktorom i wychowawczyni za tak wspaniałe dzieciaki. Zapraszamy do galerii.

Czyste powietrze wokół nas.

Czyste powietrze wokół nas.

W miesiącu kwietniu w grupie Misiaczków realizowany był Ogólnopolski Przedszkolny Program Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”, którego celem była ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego. Pierwszą z form realizacji programu było zapoznanie rodziców z założeniami programu oraz wyrażenie zgody na udział dziecka w programie. Koleją formą realizacji programu był cykl zajęć dydaktycznych skierowany do dzieci, składający się z zajęć: -,,Wycieczka po okolicy przedszkola” – w poszukiwaniu źródeł dymu.

Zajęcia z dogoterapii w przedszkolu.

Zajęcia z dogoterapii w przedszkolu.

W przedszkolu gościliśmy panią Kasię Kwaśnik, która prowadzi zajęcia z dogoterapii. Na to spotkanie pani Kasia zabrała ze sobą swojego pieska.Dogoterapia pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Pomaga też kształtować orientację w schemacie własnego ciała i poznawać budowę zwierzęcia. Takie działania stymulują kilka zmysłów jednocześnie: słuchu, wzroku i dotyku. Podczas zajęć w przedszkolu dzieci mogły stopniowo zapoznawać się z pieskiem,.

Kosmetyczka u misiaczków.

Kosmetyczka u misiaczków.

KOSMETYCZKA U MISIACZKÓW W czwartek, 4 maja odwiedziła nas mama Julci – pani Natalia, która jest kosmetyczką. Pani kosmetyczka wyjaśniła dzieciom na czym polega jej zawód. Opowiedziała o higienie i potrzebie dbania o zdrowie i wygląd. Dzieci poznały trudne nazwy – manicure i pedicure. Pani Natalia zaprezentowała również przybory niezbędne w jej pracy, między innymi: pęsety, miseczkę do manicure, różne kosmetyki, wzorniki dostępnych lakierów, lakiery do paznokci. Te ostatnie wzbudziły.

Podziękowanie.

Podziękowanie.

Dyrektor oraz wszyscy pracownicy przedszkola pragną serdecznie podziękować rodzicom i dzieciom za włączenie się w akcję „ Wielkanocna paczka dla ubogich rodzin”. Dzięki państwa pomocy obdarowaliśmy jedną rodzinę potrzebującą wsparcia. Przekazaliśmy produkty żywnościowe, słodycze oraz artykuły szkolne. Cieszymy się, że nie byliście obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i przyłączyliście się do naszej akcji. Dziękujemy!