Dzień Żółty.

Dzień Żółty.

W ramach „Kolorowych dni w przedszkolu”, tym razem dzieci miały ubrać się na kolor żółty – w związku ze świętem cebulki. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło żółtych atrakcji !!! Dzień był pełen niespodzianek. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe, a także dotykowe i smakowe, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Zapraszamy do galerii.

Czerwony Kapturek – przedstawienie z okazji dnia dziecka.

Czerwony Kapturek – przedstawienie z okazji dnia dziecka.

Z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu na dzieci czekała niespodzianka, bowiem tego dnia zostały zaproszone do teatru na przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Nasze patio zamieniło się w salę teatralną, a dzięki dekoracjom przenieśliśmy się w krainę bajki. To niezwykłe przedstawienie zostało przygotowane specjalnie dla dzieci przez panie z naszego przedszkola. Bez trudu rozpoznaliśmy panią Anetkę w roli Czerwonego Kapturka, panią Agnieszkę w roli mamy i babci Czerwonego Kapturka, panią Marzenkę.

Dzień Zielony.

Dzień Zielony.

Ogórki zjadamy i dobre humorki mamy. W ramach programu autorskiego pt.”Kolorowe dni w przedszkolu” w środę obowiązywał w naszym przedszkolu strój zielony – w związku ze świętem ogórka. Z tej okazji wszyscy przynieśli z domu ogórki : duże, małe, grube, chude, proste, zakrzywione. Jedno miały wspólne – były absolutnie zielone. A wszystkie jedynkowe przedszkolaki bardzo lubią ogórki. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło zielonych atrakcji !!! Dzień był pełen niespodzianek..

Akcja „Góra Grosza”

Akcja „Góra Grosza”

Nasze Przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza. Akcja miała na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną , oraz uświadomienie naszym przedszkolakom, że wystarczy grosik, by pomóc. Przedszkolaki wraz z Rodzicami z wielkim zaangażowaniem zbierały monety do skarbonek, walcząc tym samym o zajęcie pierwszego miejsca w wewnętrznym konkursie. Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i chęć niesienia pomocy!

Planetarium w przedszkolu.

Planetarium w przedszkolu.

W naszym przedszkolu zagościło Objazdowe Planetarium, dzięki któremu mogliśmy z bliska podziwiać kosmos i poznać prawa którymi się on rządzi. Projekcja odbyła się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która już na samym wstępie zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu. Z wnętrza co pewien czas dochodziły, głośne „WOOOW!!!” i inne okrzyki zachwytu.

Sport to zdrowie.

Sport to zdrowie.

W ramach realizacji programów autorskich pt. „Sport to zdrowie, każdy ci to powie” oraz „Czas na ruch” z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne dzieci z grupy „Zielone Żabki” oraz „Misiaczki” ćwiczyły i rozwijały swoją sprawność fizyczną. Zapraszam do galerii.

Zielone Żabki w bibliotece.

Zielone Żabki w bibliotece.

W ramach akcji „Cała Jedlnia czyta dzieciom” Żabki zawitały po raz kolejny do biblioteki. Pani bibliotekarka omówiła potrzebę codziennego czytania dzieciom w domu, ograniczania oglądania telewizji i korzystania z komputera a także monitorowania oglądanych przez dzieci programów telewizyjnych i Internetu. Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań literaturą dziecięcą i zachęcanie rodziców do czytania dzieciom. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego nasi mali goście wysłuchali.