Andrzejki.

Andrzejki.

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. Andrzejki w dzisiejszych czasach są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Dlatego i my obchodziliśmy Andrzejki w przedszkolu. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Zapraszam do galerii.

Mamo Tato jestem przedszkolakiem.

Mamo Tato jestem przedszkolakiem.

Dzień ten pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy „Pszczółki”i „Misiaczki” oraz ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się.

Wycieczka do fabryki bombek.

Wycieczka do fabryki bombek.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grup Zielone Żabki wybrały się do fabryki bombek. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych, od szklanej rurki aż do gotowego produktu dostępnego na półkach sklepowych. Mogliśmy zobaczyć również w jaki sposób ozdabia się każdą bombkę. Jest to proces bardzo długotrwały, ale efekt przepiękny. Na zakończenie wszystkie.