Zimowy spacerek przedszkolaków.

Zimowy spacerek przedszkolaków.

Przedszkolaki wybrały się na spacerek dokarmić kaczki nad zalewem. A tu czekała na nich miła niespodzianka. Zobaczcie jaka.??? Zapraszam do galerii.

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak co roku przedszkolaki uświetniły swoim występem finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jako pierwsze rozpoczęły występ najmłodsze grupy. Armia maluchów zaprezentowała specjalnie przygotowany „na Orkierstrę” program artystyczno – taneczny. Były piosenki a przede wszystkim – tańce. Przedszkolaki schodziły ze sceny żegnane burzą braw. Następnie na scenę weszły starszaki, które roztańczyły całą salę. Występ naszych dzieci bardzo podobał się wszystkim zgromadzonym na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Dziękujemy za zaproszenie i do.

Gminny konkurs na ,,Najpiękniejszą świąteczną ozdobę bożonarodzeniową”- rozstrzygnięty

Gminny konkurs na ,,Najpiękniejszą świąteczną ozdobę bożonarodzeniową”- rozstrzygnięty

Gminny konkurs na ,,Najpiękniejszą świąteczną ozdobę bożonarodzeniową”- rozstrzygnięty W grudniu został ogłoszony konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową, zorganizowany przez nauczycielki z naszego przedszkola. Celem konkursu było wprowadzenie w świat magii świąt oraz poznanie zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz pobudzenie kreatywności artystycznej dzieci oraz rozwijanie zdolności manualnych.Ocenie podlegała oryginalność podejścia do tematu, walory artystyczne pracy, estetyka wykonanej pracy oraz pomysłowość.Wszystkie prace były piękne i bardzo pomysłowe. Jury.

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”.

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”.

Konkurs „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” został rozstrzygnięty. Do konkursu przystąpiło ok 50 dzieci. Dzieci z przedszkola w Gzowicach, z Publicznego Przedszkola w Jedlni Letnisko oraz grupa 0 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni Letnisko. W grupie wiekowej 3-4 lata wygrali: 1. Antoni Wydra, 2. Aleksander Kupidura, 3. Amelia Wrześniak. W grupie wiekowej 5-6 latki wygrali: 1. Natalia Kelnich, 2. Gabriel Waniek, 3. Michalina Dąbrowska. Gorąco dziękujemy za udział w naszym konkursie.

Uroczyste kolędowanie w przedszkolu.

Uroczyste kolędowanie w przedszkolu.

Pszczółki z Misiami postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną i wszystkich wprowadzić w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań Uroczyste Jasełka, do których bardzo pilnie się przygotowywały. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Jasełka obejrzały wszystkie.

Witamy Mikołaja w naszym przedszkolu.

Witamy Mikołaja w naszym przedszkolu.

Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością zaglądały do okien, zadając ciągle te same pytania: dzisiaj przyjdzie św. Mikołaj?, o której będzie Mikołaj? Bo przecież wczoraj padał śnieg, aby święty Mikołaj mógł przyjechać swoim magicznym zaprzęgiem – saniami ciągniętymi przez Renifery. Ciężkie kroki i dźwięk dzwoneczków zapowiadały, że zbliża się tak długo oczekiwany Gość. Nagle w drzwiach ukazał się św. Mikołaj z długą śnieżnobiałą brodą i workiem prezentów Przedszkolaki z.

Pożegnanie jeżyka.

Pożegnanie jeżyka.

Jesień z jednej strony jest piękna i kolorowa, zaś z drugiej strony deszczowa i ponura, bo niedługo przyjdzie sroga zima. Więc na dworze jest coraz mniej owadów i zwierząt. Wszyscy przygotowują się do zimy. Dzieci z grupy Misiaczki i Pszczółki opowiedziały o jeżyku w przedstawieniu „Idzie, idzie jeż”, którego można spotkać w polu, lesie i parku, ale tylko jesienią bo gdy przyjdzie sroga zima, zagrzebany w liściach śpi. Pożegnanie jeża.