Światowy Dzień Teatru.

Światowy Dzień Teatru.

Z okazji Światowego Dnia Teatru grupa „Krasnoludki” zrobiła niespodziankę swoim kolegom i koleżankom, wystawiła teatrzyk pt.”Pożegnanie zimy” z programu autorskiego pt. „Przedszkolaki bawią się w teatr”.

Światowy Dzień Wody w przedszkolu.

Światowy Dzień Wody w przedszkolu.

22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Każde dziecko w tym dniu ubrane było na niebiesko, przyszło z butelką wody i przyniosło niebieski balonik. Grupy starsze wykonały plakaty na temat oszczędzania wody i konieczności picia wody. Dzieci uczestniczyły również w zabawach badawczych z wodą, rozwiązywały zagadki o wodzie, brały udział w zawodach i konkursach. Wspólnie na patio nawiązujący do potrzeby ochrony naszego Morza Bałtyckiego bawiły się folią i.

Żegnamy Zimę – Witamy Wiosnę.

Żegnamy Zimę – Witamy Wiosnę.

„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, do wody cię wrzucamy bo Zimę żegnamy”. Jak co roku 21 marca, pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy upragnioną wiosnę. Imprezę rozpoczęło spotkanie podczas, którego wspólnie śpiewaliśmy piosenki o wiośnie, recytowaliśmy wiersze i  zrobiliśmy Marzannę. Następnie kolorowy korowód z Marzanną wyruszył z przedszkola nad zalew aby w ten sposób pożegnać się z Marzanną i odesłać ją, żeby Wiosna już przyszła. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty korowód.

Wiosenne warsztaty plastyczne w Misiaczkach.

Wiosenne warsztaty plastyczne w Misiaczkach.

Dzieci z grupy „Misiaczki” wraz z rodzicami spotkali się w Przedszkolu na warsztatach plastycznych pt. „Wiosna”. Na pracach dominowała łąka pełna kwiatów, motyle, pszczoły, bociany. Rodzice z wielkim zapałem i zaangażowaniem pracowali wspólnie z dziećmi. Wspólna twórczość w atmosferze zabawy, zaangażowanie, przeżyte emocje, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron. Zachęcamy do jak najczęstszych zabaw plastycznych w domu. Budują one wzajemną.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w grupie Misiaczków odbyły się zajęcia pod hasłem „Polska mowa ojczysta”. Celem zajęć było popularyzowanie wiedzy o języku ojczystym oraz podnoszenie świadomości językowej naszych najmłodszych wychowanków. Przedszkolaki, przed przystąpieniem do głównych zadań dnia, wykonały ćwiczenia usprawniające narządy mowy, czyli gimnastykę buzi i języka, a następnie, podzielone na grupy, wzięły udział w zabawach językowych: sylabizowały, dzieliły zdania na wyrazy, tworzyły wyliczanki oraz rymowanki, układały.

Zdrowy uśmiech mamy, bo o zęby dbamy – Światowy Dzień Dentysty.

Zdrowy uśmiech mamy, bo o zęby dbamy  – Światowy Dzień Dentysty.

„Zdrowy uśmiech mamy, bo o zęby dbamy” 5 marca obchodziliśmy w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Dentysty. Święto to zostało ustanowione po to, aby ocieplić wizerunek stomatologów, którzy najczęściej tratowani są jak zło konieczne. A przecież praca stomatologa jest tak samo ważna jak każdego innego lekarza specjalisty. Święto to ma uświadomić także potrzebę leczenie jamy ustnej i dbania o zdrowy, piękny uśmiech, który przez długie lata jest wizytówką człowieka. Zapraszam do galerii.