Przedstawienie „ Na wiosennej łące”.

Przedstawienie „ Na wiosennej łące”.

Grupa „Misiaczków” w ramach programu autorskiego „Przedszkolaki bawią się w teatr” przygotowała wiosenne przedstawienie dla przedszkolaków z pozostałych grup przedszkolnych. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszystkim podobały się przygotowane stroje, dekoracja i oczywiście gra aktorska dzieci.

„Najciekawsza i najzdrowsza kanapka” – warsztaty kulinarne z rodzicami

„Najciekawsza i najzdrowsza kanapka” – warsztaty kulinarne z rodzicami

W grupie „Misiaczków odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem rodziców, podczas których dzieci poznały walory zdrowego odżywiania oraz wykonały wspólnie z rodzicami zdrowe kanapki. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione . Wszyscy wykazali się bujną wyobraźnią i ciekawymi pomysłami. Powstały między innymi rybki, motylek misiaczek, ośmiornica, słoneczko, kwiatuszek, biedronka i uśmiechnięte buźki. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za aktywny udział.

Rozstrzygnięcie konkursu „Kocham moją Ojczyznę”.

Rozstrzygnięcie konkursu „Kocham moją Ojczyznę”.

13.04.2018r dziewczynki Amelia Domagalska i Berenika Banasiak wzięły udział w konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej pt. „Kocham moją Ojczyznę”. Konkurs ten został zorganizowany przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Dziewczynki pod okiem pań wychowawczyń zdobyły wyróżnienia. Jesteśmy dumni.

Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Przedszkolaki z grupy Sówki dbają o swoją planetę Ziemię. Chronimy środowisko! Zapraszamy do galerii.

Zwierzęta domowe- nasi pupile czyli goście w przedszkolu.

Zwierzęta domowe- nasi pupile czyli goście w przedszkolu.

W ramach realizowanej tematyki: „Zwierzęta domowe” grupa „Misiaczki” i „Zielone Żabki” zaprosiła do przedszkola niecodziennych gości. Dzieci codziennie przynosiły swoje domowe zwierzęta. Pojawiły się w przedszkolu: świnka morska długowłosa, królik, papugi, chomiki, myszoskoczek, rybki. Właściciele kolejno opowiadali o obowiązkach i przyjemnościach wynikających z obecności w domu zwierząt, mówiły co jest ulubionym pokarmem pupila, jak zachowuje się jego zwierzątko, co lubi robić oraz to jak należy się nim opiekować. Każde, chętne.

Spotkanie z wędkarzami z koła wędkarskiego.

Spotkanie z wędkarzami z koła wędkarskiego.

Misiaczki wybrały się nad zalew by spotkać się z wędkarzami z koła wędkarskiego. Panowie z wielkim entuzjazmem opowiadali przedszkolakom o swoim hobby. Tego dnia rozpoczynali nowy sezon wędkarski. Ku naszemu zdziwieniu w zalewie żyją różne gatunki i spore okazy ryb tj. : sumy, karpie, karasie, tołpygi, płocie, szczupaki i okonie.

Turniej piłki nożnej.

Turniej piłki nożnej.

III miejsce i zdobyty puchar przez chłopców z grupy Sówki w międzyszkolnym turnieju piłki nożnej w Starachowicach.

REKRUTACJA – ogłoszenie dla rodziców.

REKRUTACJA – ogłoszenie dla rodziców.

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019. W dniach 28.03.2018r. – 10.04.2018r. – potwierdzenie przez rodziców kontynuowania edukacji przedszkolnej w kolejnym roku szkolnym (wypełnienie „Deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego” ). W dniach 09.04.2018r. – 23.04.2018r. – rozpoczyna się postępowanie rekrutacyjne (pobranie i złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola). Dokumenty można składać w sekretariacie przedszkola w dniach: wtorek, czwartek w godzinach od 7.30 do 15.30. oraz piątek w.

Wielkanocne Śniadanie.

Wielkanocne Śniadanie.

Tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania do tej uroczystości. Wcześniej wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies, rzeżuchę, wykonywały stroiki. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole. Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci…