Zakończenie roku.

Zakończenie roku.

Dnia 21.06.2018r w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego z udziałem Wójta Gminy Jedlnia – Letnisko Pana Piotra Leśnowolskiego oraz kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Moniką Ozimek. Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole, a młodsze dzieci pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni goście, rodzice.

Rodzice dla dzieci – teatrzyk Juliana Tuwima „Rzepka”.

Rodzice dla dzieci – teatrzyk Juliana Tuwima „Rzepka”.

W ramach podsumowania programu autorskiego pt.”Przedszkolaki bawią się w teatr”.Rodzice z grupy „Krasnoludki” wystawili teatrzyk pt. „Rzepka „J.Tuwima. Rodzice, którzy wzięli udział w tym przedstawieniu wykazali się świetnymi zdolnościami aktorskimi.Przedstawienie zorganizowane zostało dla dzieci, więc rodzicom zależało aby rozbawić naszych przedszkolaków. Dziękujemy naszym aktorom – rodzicom, że skorzystali z zaproszenia, poświecili czas na przygotowanie przedstawienia. Zapraszamy do galerii.

Bal Witaminek.

Bal Witaminek.

,,Dobry nastrój, śmieszne minki, to zasługa witaminki !” W naszym przedszkolu odbył się „Bal Witaminek”, którego celem było kształtowanie postawy prozdrowotnej. Witaminowy bal zaczął się od samego rana. Dzieci po przyjściu do przedszkola wybierały sobie opaski ze swoim ulubionym owocem lub warzywem. Przy piosence „Witaminki, witaminki” przedszkolaki ruszyły do tańca. Tańczyliśmy przy ulubionych przebojach, braliśmy udział w konkursach związanych ze zdrowym odżywianiem, rozwiązywaliśmy zagadki. Przedszkolaki już wiedzą jak ważne są.

Wycieczka do Bałtowa.

Wycieczka do Bałtowa.

„Misiaczki” i „Pszczółki” pojechały na długo wyczekiwaną wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. W programie wycieczki przedszkolaki zwiedzały „Jura Park, mini ZOO – Zwierzyniec Bałtowski, Sabatówkę, Polskę w miniaturze oraz uczestniczyły w warsztatach plastycznych podczas których malowały amonity– skamieniałości charakterystyczne dla tamtego okresu. Największą atrakcję stanowiły oczywiście olbrzymie rekonstrukcje dinozaurów. Dzieci w czasie wycieczki poznały oraz utrwaliły wiedzę o dinozaurach. Zmęczeni, ale zadowoleni z wrażeń powróciliśmy do przedszkola.

„Zielona Noc” w przedszkolu.

„Zielona Noc” w przedszkolu.

Wieczór 15 czerwca 2018 r oraz noc z 15/16 czerwca 2018 r na długo pozostanie w pamięci dzieci, które opuszczają grupę Zielone Żabki. Tego wieczoru pani wychowawczyni zorganizowała swoim podopiecznym szaloną, zieloną noc. Podczas zielonej nocy uczestnicy mieli udowodnić nam wszystkim, ale przede wszystkim sobie, że są już gotowi wkroczyć w nowy etap swojego życia, który wkrótce przed nimi się otworzy. Dzieci do tego wydarzenia przygotowywały się już od miesiąca:.

„Zielone Żabki” na wycieczce do warszawskiego ZOO.

„Zielone Żabki” na wycieczce do warszawskiego ZOO.

W piątek 15 czerwca dzieci z grup ,,Zielonych Żabek” wyruszyły na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Bardzo wesoło było w ogrodzie, ciekawie w akwarium, a śmiesznie w małpiarni. Wycieczka do zoo była doskonałą lekcją przyrody dla naszych przedszkolaków. W nagrodę za cierpliwość przedszkolaki zakończyły wycieczkę w lodziarni. Zapraszamy do galerii.

Światowy Dzień Zdrowia.

Światowy Dzień Zdrowia.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Celem uroczystości było przybliżenie dzieciom tematyki zdrowotnej, kształtowanie postawy wobec ochrony zdrowia i zachowań prozdrowotnych. Tego dnia przedszkolaki opowiadały jak należy dbać o zdrowie. Dzieci przypomniały sobie o zasadach higieny, prowadzeniu zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania się. Zajęcia uświadomiły przedszkolakom jak ważny jest sport i ruch na świeżym powietrzu. Przedszkolaki brały udział w zbiorowym śpiewie, tańcach, gimnastyce rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytanie.

Dzień Dziecka w grupie „Pszczółek”.

Dzień Dziecka w grupie „Pszczółek”.

4 czerwca dzieci z grupy „Pszczółek” odwiedził klaun Poziomka, który zaprosił maluchów do wspólnej zabawy . Wśród atrakcji znalazły się: tańce, puszczanie dużych baniek , żonglowanie talerzami, chustkami, zabawy z chustą animacyjną. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane prezentami.Dziękujemy za wspólną zabawę.

„Zamieszanie w krainie bajek” teatrzyk dla dzieci od rodziców z gr.”Zielone Żabki”.

„Zamieszanie w krainie bajek” teatrzyk dla dzieci od rodziców z gr.”Zielone Żabki”.

Rodzice dzieci z grupy „Zielone Żabki” z okazji Dnia Dziecka przygotowali dla przedszkolaków wspaniałą niespodziankę – inscenizację teatralną pt.”Zamieszanie w krainie bajek”. Pomysł realizowany z programu autorskiego „Przedszkolaki bawią się w teatr” pani B.Strojek – Woźniak oraz pani A.Kisiel. Głównym punktem przedstawienia były znane i lubiane pastacie z różnych bajek, wśród których nalazły się Czerwony Kapturek, Wilk, Krasnoludki, Jaś i Małgosia, Baba Jaga, Złe wróżki, Kot w Butach, Król Baj..

Niezapominajka symbol przedszkolaków.

Niezapominajka symbol przedszkolaków.

W niedzielę 20 maja 2018 roku w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku odbyła się kolejna, już XVII edycja Święta Polskiej Niezapominajki. Jak co roku, nasze przedszkole wzięło udział w tej fantastycznej imprezie. Każda z grup zaprezentowała na scenie swój krótki program artystyczny. Warto dodać, że grupa „Zielone Żabi” posadziła przed wejściem do przedszkola właśnie niezapominajki. Dzień wcześniej natomiast przedszkolaki udekorowały szatnię niezapominajkami w postaci pięknie wykończonych prac.

Dentobus – stacjonarny gabinet stomatologiczny.

Dentobus – stacjonarny gabinet stomatologiczny.

„Dentobus” czyli specjalny bus wyposażony i urządzony tak jak stacjonarny gabinet stomatologiczny zawitał do naszego przedszkola. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu dostarczonemu przez firmę Planmeca, zakres świadczeń możliwych do zrealizowania w dentobusie był bardzo szeroki – niewiele mniejszy niż w gabinecie stacjonarnym. Lekarze lakowali zęby, przeprowadzali fluoryzację, wykonywali – w razie potrzeby – zdjęcie RTG oraz przeprowadzali specjalistyczne leczenie – oczywiście za zgodą rodziców. Z uwagi na to, że zadaniem dentobusów jest.

Wycieczka do Muzeum Wsi Radomskiej.

Wycieczka do Muzeum Wsi Radomskiej.

Dnia 14 i 15 maja dzieci z grupy „Krasnoludki”, „Zielone Żabki”, „Misiaczki” oraz „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej. Po terenie muzeum oprowadzał nas przewodnik. Pokazywał stare chaty wraz z tradycyjnym wyposażeniem w sprzęt gospodarstwa domowego. Słuchaliśmy opowieści o tym, jak życie na wsi zmieniło się na przestrzeni lat. Ogromne wrażenie zrobił na nas budynek straży pożarnej wraz ze sprzętem przeciwpożarowym. Dalsza wędrówka zaprowadziła nas do miejsca,.