Bożonarodzeniowe pierniczki.

Bożonarodzeniowe pierniczki.

Bożonarodzeniowe pierniczki. W grudniu dzieci z naszego przedszkola zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków,.

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu.

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu.

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki z Publicznego Przedszkola pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. 6 grudnia, w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość – ,,prawdziwy” Św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników – reniferów, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany Św. Mikołaj! Wszystkie grupy.

Magiczny świat wróżb i zabaw Andrzejkowych.

Magiczny świat wróżb i zabaw Andrzejkowych.

W piątek 27 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”.      Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją  do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W dniu 23 listopada dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.            W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe, zielone… A każdy był piękny i wyjątkowy. Zabawę rozpoczęliśmy od przywitania dzieci z ich przyjaciółmi – misiami. Dzieci poznały historię święta, zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi, słuchały wierszy i opowiadań  o misiach; przypomnieliśmy.