Śniadanie Wielkanocne.

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze  święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i  liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie  życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. Podczas spotkania przedszkolaki  śpiewały piosenki związane z tematyką wiosenno – świąteczną. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków. 

Teatrzyk „Kruszynka”.

Teatrzyk  „Kruszynka”.

01.04.2019 r. do naszego przedszkola przyjechał Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza. Spektakl opowiadał o Kruszynce – cyrkowej słonicy. Kruszynka nie lubiła pomagać była samolubna i myślała tylko o sobie. Zwierzątka zmuszone były nieustannie jej pomagać. W końcu słonica odkryła, że prawdziwy sekret przyjaźni polega na wzajemnej pomocy i akceptacji samego siebie i innych. Akceptujemy siebie i innych bez względu na to kim jesteśmy i jak wyglądamy. Przedstawienie miało charakter.

Warsztaty Pierwszej Pomocy z Misiem Edziem.

Warsztaty Pierwszej Pomocy z Misiem Edziem.

Każde dziecko pod wpływem różnych bajek i przygód superbohaterów marzy, aby zostać jednym z nich. Nic tak nie napawa dziecka dumą, jak posiadanie własnej super mocy, którą może być właśnie umiejętność ratowania drugiego człowieka. Dlatego też dnia 02.04.2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty Pierwszej Pomocy z Misiem Edziem. Owe warsztaty to doskonałe połączenie cennej nauki i zabawy. Taka forma aktywności sprzyja pozytywnemu nastawieniu i ułatwia przyswajanie wiedzy. Jako,.

Pierwszy Dzień Wiosny.

Pierwszy Dzień Wiosny.

W dniu 20.03.2015r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. O godzinie 10.00 wszystkie przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu dzieci śpiewały piosenki przy akompaniamencie instrumentów muzycznych dzięki, którym nasz korowód nie pozostał niezauważony. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Wiosenne słońce przygrzewało i oświetlało.