„Niepodległa Polska i jej Flaga” – konkurs rozstrzygnięty.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Niepodległa Polska i jej Flaga” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było kształtowanie tożsamości narodowej, poczucia przynależności do narodu i kraju oraz postawy patriotycznej.  Po naradzie jury wybrało  najciekawsze prace.  Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział  w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach.

Niezapominajka.

Jak co roku nasze przedszkolaki uświetniły swymi występami obchody Święta Polskiej Niezapominajki, które odbyły się w Lasach Państwowych w Jedlni – Letnisko. To święto, które przypomina wszystkim o tym, że należy chronić środowisko, święto które uczy nas szacunku do ludzi i zwierząt. Święto przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody „małej i wielkiej Ojczyzny”. Dzień Niezapominajki, to również dzień życzliwości, radości i serdeczności. Po powrocie do przedszkola dzieci kolorowały.

„Słodka robotka” – Radom wycieczka grupy Misiaczki i Krasnoludki.

Dzieci z grupy I oraz III, pod opieką swoich wychowawców  odbyły wycieczkę do manufaktury cukierków „Słodka robotka” w Radomiu. Dzieci miały okazję poznać tajniki powstawania słodkich pyszności, a także wykonania samodzielnie lizaków i cukierków.

Warsztaty na dzień mamy i taty w grupie „Misiaczki”.

Z okazji zbliżającego się Święta Mamy i Taty dzieci z grupy misiaczków zaprosili swoich rodziców na warsztaty plastyczne. Każdy rodzic robił        ze swoim dzieckiem szkatułkę która można przeznaczyć na „rodzinne skarby”. Dzieci i zaproszone goście mieli dużo pracy przy malowaniu, przyklejaniu   i ozdabianiu pudełeczek. Każda szkatułka była inna ale wyjątkowa w swoim rodzaju. Za zaangażowanie i miłą atmosferę serdecznie dziękujemy zarówno rodzicom jak i dzieciom. 

Warsztaty z rodzicami pt.„Znaki drogowe”.

Przedszkolaki  nie tylko znają  przepisy ruchu drogowego, ale wiedzą, że aby być bezpiecznym na drodze należy ich przestrzegać. Dzieci wraz z rodzicami wykonały znaki drogowe , które następnie segregowały przyklejając na szarym papierze wg zasady: znaki nakazu, znaki zakazu, znaki ostrzegawcze i znaki informacyjne. Wspólnie wykonane prace wyeksponowaliśmy w przedszkolnej galerii, aby wszystkie przedszkolaki mogły również je  poznać i utrwalić.

„Tomcio Paluszek ” teatrzyk z Nowego Sącza.

Nasze przedszkole odwiedził teatrzyk PINOKIO z Nowego Sącza prezentując bajkę pt. „Tomcio Paluch”. Aktorzy w zabawny sposób opowiedzieli historię dzielnego Tomcia Paluszka. W inscenizacji pojawiły się  piękne kukiełki. Występy aktorów przeplatane były piosenkami a barwne stroje i dekoracja na pewno na długo pozostaną dzieciom w pamięci. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych z zachwytem obejrzały przedstawienie, a następnie nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Zapraszamy do galerii.