„Krasnoludki” w Hula Parku.

Grupa „Krasnoludki” z okazji Dnia Dziecka brały udział w wycieczce do Centrum Zabaw „Hula-Park” w Radomiu. To świetny sposób na radosne spożytkowanie nadmiaru energii oraz rozwój umiejętności psychomotorycznych u dzieci. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem. Dzieci odjechały pełne niezapomnianych wrażeń i emocji.

„Krasnoludki” na wycieczce bryczką.

Grupa „Krasnoludki” z okazji Dnia Dziecka wybrała się na przejażdżkę bryczką. Zapraszam do galerii.

Grupa „Misiaczki” w warszawskim ZOO.

05.06.2019r. dzieci z grupy „Misiaczki” odwiedziły Ogród Zoologiczny  w Warszawie. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia.Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego.

Dzień Mamy i Taty w grupach.

W naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe uroczystości. Wspaniałymi gośćmi byli Rodzice, dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały pod opieką swoich kochanych wychowawczyń piękną niespodziankę, wyjątkowe artystyczne występy. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez,    bo która Mama i który Tata je powstrzyma, gdy usłyszy takie słowa:  „Kocham Was, Rodzice z serduszka całegoi życzę Wam, kochani – wszystkiego najlepszego!”   Jeszcze raz życzymy Wam, Drodzy.

Wycieczka do Manufaktury słodyczy „Słodka Robotka ‘’ w Radomiu.

Dzieci z grupy „Krasnoludki”, „Zielone Żabki”, „Misiaczki” oraz „Pszczółki”pod opieką swoich wychowawców  odbyły wycieczkę do manufaktury cukierków „Słodka Robotka” w Radomiu. Dzieci miały okazję poznać tajniki powstawania słodkich pyszności, a także wykonania samodzielnie lizaków i cukierków.

Wizyta przedszkolaków w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wycieczki do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej stały się już  u nas  w Przedszkolu tradycją.  Co roku,  nasze przedszkolaki uczestniczą  w spotkaniu ze strażakami.  Celem wycieczki  było: zapoznanie z praca strażaka, wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu, uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia, przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.  Przed wycieczką w każdej z grup została przeprowadzona rozmowa.

Konkurs plastyczny „Kto dba o nasze bezpieczeństwo” – rozstrzygnięty.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Kto dba o nasze Bezpieczeństwo” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było:  rozwijanie postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych, uświadomienie dzieciom zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać na drodze, zrozumienie zagrożenia niebezpieczeństwa wynikającego z niewłaściwego doboru miejsca zabaw. Organizatorem konkurs było Publiczne Przedszkole  w Jedlni –  Letnisko.  Do konkursu przystąpiły dzieci z naszego przedszkola.   Na konkurs wpłynęło   11 prac z 3 kategorii. Kategoria I:.

„Niepodległa polska i jej Flaga”. Konkurs rozstrzygnięty.

Z przyjemnością informujemy, że ogólnopolski konkurs plastyczny              pt. „Niepodległa Polska i jej Flaga” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było kształtowanie tożsamości narodowej, poczucia przynależności do narodu i kraju oraz postawy patriotycznej.  Po naradzie jury wybrało  najciekawsze prace.  Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział                        w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału .