Przedszkolaki w radomskim teatrze.

Dnia 29 października 2019 dzieci z czterech grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do radomskiego „Urzędu Miasta”, aby obejrzeć spektakl pt.: „Wilk i zając”. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, a wspaniała muzyka, zabawni aktorzy oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały ich uwagę, wywołując na wielu twarzach prawdziwy zachwyt oraz uśmiech. Głodny Wilk za wszelką cenę chciał dorwać Zająca, ale on sprytnie uciekał. Pełen humoru spektakl rozśmieszał, a zarazem uczył dzieci.

Wizyta pracowników kolei w przedszkolu.

 Dnia 25.10.2019r. dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez pracowników PKP pt. „Bezpieczny przejazd kolejowy”. Pracownicy kolei  opowiedzieli dzieciom jak wygląda praca na kolei, kim jest maszynista, konduktor i kierownik pociągu. Ale najważniejszym celem spotkania było bezpieczeństwo podczas przejazdu przez przejazd kolejowy, jak należy się zachować kiedy widzimy zagrożenie i jak numer alarmowy należy wykręcić aby powiadomić odpowiednie służby ratownicze. To była bardzo cenna lekcja dla naszych.

Wycieczka do „Krainy Marzeń”.

Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka  grupa „Zielonych Żabek” i „Biedroneczek” wraz z wychowawczyniami wybrała się na wycieczkę do czarodziejskiej „Krainy Marzeń” w Radomiu. „Kraina Marzeń” przywitała  dzieci wielkimi kolorowymi zjeżdżalniami, basenami pełnymi barwnych piłeczek i tajemniczymi labiryntami. Przedszkolaki okazały się dzielnymi zdobywcami krainy, z wprawą i ze śmiechem pokonywały ten wyjątkowy tor przeszkód. Nasze dzieci bawiły się doskonale. Z gorącą obietnicą powrotu żegnały „Krainę Marzeń” i roześmianą panią, która służyła wszystkim pomocą.  To był wyjątkowy czas!  

Dzień chłopaka w grupie „Zielone Żabki”.

Dzień chłopaka w grupie „Krasnoludki”.

Warzywa, czyli zdrowie na talerzu!

„Warzywa, czyli zdrowie na talerzu!” W ramach realizacji Podstawy Programowej, grupa „Pszczółki” robiły dziś sałatkę jarzynową. Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne składniki. Następnie wspólnie je pokroiliśmy i wymieszaliśmy. Mimo ciężkiej pracy, atmosfera była bardzo przyjazna i dopisywał nam dobry humor. Na koniec wszyscy próbowaliśmy naszą pyszną i zdrową sałatkę jarzynową.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Dzień przedszkolaka to ważna data, nie tylko dla dzieci ale i całego świata. Dzieci są ważne każdy  to powie z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek. Więc wszystkim dzieciom małym i dużym życzyć dziś chcemy długich podróży, spełnienia marzeń, cudownych wrażeń, mnóstwa radości i samych słodkości. 20 września nasze  przedszkolaki obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji, w naszym przedszkolu zorganizowane zostały różne atrakcje dla dzieci, konkursy, gry i zabawy.