Misiaczki i ich pierniczki.

Zapraszamy do galerii, tam zobaczycie jak świetnie bawią się dzieci z grupy Misiaczki i Biedroneczki przy robieniu pierniczków. Pierniczki były przepyszne.!!!!!

„Krasnoludki” witają zimę.

Zapraszam do galerii tam zobaczycie więcej zdjęć z przedstawienie pt.”Powitanie zimy” w wykonaniu grupy Krasnoludki.

Wycieczka do Fabryki Bombek.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grup „Biedroneczki” i „Zielone Żabki” wybrały się do fabryki bombek. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych, od szklanej rurki aż do gotowego produktu dostępnego na półkach sklepowych. Mogliśmy zobaczyć również w jaki sposób ozdabia się każdą bombkę. Jest to proces bardzo długotrwały, ale efekt przepiękny. Na.

„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… Dzieci.

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”- przedszkolaki obchodzą Międzynarodowy Dzień Misia.

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Czy można wyobrazić sobie świat bez misia? Chyba nie… 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Uszatek, Puchatek, Coralgol, Jogi – wszystkie misie tego dnia.

Zielone Żabki witają jesień.

Zapraszam do galerii tam zobaczycie więcej zdjęć z przedstawienie pt.”Jesienne spotkanie” w wykonaniu grupy Zielone Żabki.

Pasowanie na przedszkolaka w grupie „Misiaczki” i „Sóweczki”.

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie         w życiu  dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycieli. Czwartek 27 listopada 2019 roku był bardzo uroczystym i ważnym dniem w życiu naszego przedszkola, dzieci z grupy Misiaczków  i Sówek zostały przyjęte w szeregi naszej przedszkolnej gromadki. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w.