OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW !!!

UWAGA !!! Od dnia 17.02.2020 roku przedszkole pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 17.00.

Biedroneczki z wizytą w kwiaciarni „Clivia”.

Dzieci z grupy „Biedroneczki” odwiedziły kwiaciarnię „Clivia” w Jedlni Letnisku. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w bliższym  i dalszym otoczeniu przedszkola. Pani w kwiaciarni pokazała małym Gościom najpiękniejsze kwiaty  w różnych kompozycjach, opowiedziała dzieciom także o wielu gatunkach kwiatów oraz sposobach ich pielęgnacji.

Grupowa Wigilia Biedroneczek.

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia, to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego też  w naszej przedszkolnej grupie „Biedroneczki” chcieliśmy przeżyć ten czas bardzo uroczyście. 20 grudnia w dzień przedszkolnej wigilii atmosfera była niezwykle radosna. W sali już od rana można było usłyszeć dźwięk kolęd, a życzenia „zdrowych i spokojnych świąt” słychać było nieomal wszędzie. Tego dnia dzieci z grupy „Biedroneczki” razem ze swoimi paniami  miały zasiąść do wigilijnego stołu. Przygotowań.

Dzień Babci i Dziadka.

21 i 22 stycznia, jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tych dniach dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków.

Walentynki.

Dzień 14 lutego był dla dzieci z przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się balonami w kształcie serduszek. Na koniec każde dziecko zrobiło własnoręcznie zrobioną walentynkę którą zabrało do domu i wręczyło najbardziej ukochanych osobom.

Bal Karnawałowy 2020.

W piątek 7 lutego w przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.   Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do.

Mobilne Planetarium w Przedszkolu.

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Mój kosmos”. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny. Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet,.

Teatr Magik w przedszkolu pt: „Jak szlachetność i praca w szczęście się obraca”

W czwartek nasi przedszkolacy obejrzeli przedstawienie Teatru Magik pt: „Jak szlachetność i praca w szczęście się obraca”. Bohaterami spektaklu są dwaj bracia – książęta, którzy są potencjalnymi spadkobiercami tronu. Jednak różnią się charakterem. Młodszy jest dobroduszny i pracowity, starszy natomiast jest leniwy i wyniosły. Młodzieńcy przeżywali różne przygody w swoim życiu, stawali przed wyborami i dylematami. Jednak zawsze ten młodszy kierował się sercem i wybierał właściwą drogę, dlatego on został.

Zielone Żabki odwiedził gość specjalny z miasta Bieruń.

24 stycznia z dalekiej podróży bo aż z Bierunia miejscowości znajdującej się w województwie śląskim przybyła do nas Pani Kamila, które opowiedziała dzieciom o podróżach Bociana: kogo spotkał oraz jakie miejsca odwiedził. Następnie dzieci oglądały zdjęcia oraz foldery o mieście Bieruń- miejscowości z której Bocian pochodzi. Jakże nasz bocian pochodzi ze Śląska opowiedział również o kopalni i przybliżył pracę górników. Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały bajki o bocianie. Na pamiątkę.