Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach..

Ważne !!!

O wirusie, który nosił koronę – opowiadanie o koronawirusie dla dzieci.

Podczas gdy nam, dorosłym dużo łatwiej przychodzi zapamiętanie pewnych faktów o koronawirusie, dzieci mogą mieć z tym problem. W nadchodzących dniach niektórym osobom trudno będzie wytłumaczyć pociechom, dlaczego muszą siedzieć w domu pomimo pięknej pogody i nadchodzącej wiosny i to właśnie dla Was moi drodzy napisałam opowiadanie o koronawirusie. Czasem łatwiej jest przekazać poważne treści za pomocą bajki i na trochę mniej poważnie. Zapraszam na stronę główną: informacje/ciekawostki tam znajdziecie.

Informacja dla rodziców. Rekrutacja.

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 będzie przebiegać prawidłowo według harmonogramu. Sekretariat przedszkola pracuje w dniach: poniedziałek – wtorek 7.30 – 15.30 , piątek 11.30 – 15.30. Zapraszamy.

Zawieszenie zajęć.

Szanowni rodzice !!!! Decyzją Ministra Edukacji Narodowej w dniach od 12.03.2020r.  do 13.03.2020r. nie będą odbywały się zajęcia edukacyjne dla dzieci. Dla dzieci, które nie mogą zostać w domu w w/w dniach będą odbywały się zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. Natomiast od 16.03.2020r. do 25.03.2020r. przedszkole będzie zamknięte. Proszę na bieżąco śledzić informacje medialne dotyczące dalszych działań. Bardzo proszę dopilnować aby dzieci nie spotykały się z innymi dziećmi. Należy unikać skupisk.

UWAGA RODZICE !!!

Rusza rekrutacja do naszego Przedszkola na rok szkolny 2020/2021.  Serdecznie zapraszamy od 05 – 20.03.2020 roku do sekretariatu przedszkola w dniach: poniedziałek – wtorek 7.30 – 15.30 oraz piątek 11.30 – 15.30  lub do pobrania odpowiednich dokumentów na naszej stronie. Zapraszamy.

Dzień Języka Ojczystego.

21. lutego dzieci w naszym przedszkolu odchodziły Dzień Języka Ojczystego.  Celem spotkania było ukazanie piękna mowy ojczystej; ukazanie języka polskiego jako skarbnicy naszej kultury i doświadczeń; kształtowanie dumy z własnej przynależności narodowej. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania. Budowały logiczne wypowiedzi. Potrafiły wybrać najważniejsze informacje z wysłuchanego tekstu literackiego. Wyszukiwały spośród wielu liter, tych zaproponowanych przez nauczyciela. Wspólnie odczytały powstałe hasło: Dzień Języka Ojczystego! Na zakończenie spotkania udekorowały hasło kwiatami w.