Dzień Czerwony.

W ramach realizacji programu autorskiego pt. „Kolorowe dni w przedszkolu” został zorganizowany w przedszkolu – dzień czerwony zwany dniem buraczka. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na czerwono. Wszyscy razem bawiliśmy się, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle. Nie zabrakło również rozmów o charakterze prozdrowotnym, które pokazały jak wiele dzieci wiedzą na temat wartości odżywczych tego warzywa oraz wykorzystania go w życiu codziennym. Dzień ten poszerzył wiedzę dzieci na temat korzyści płynących ze spożywania warzyw, rozwinął umiejętności współdziałania w zespole. Wszystkie działania były związane tematycznie z kolorem czerwonym i oczywiście z buraczkiem. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, buraczkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte. Nawet Panie kucharki przygotowały w tym dniu na obiad barszczyk czerwony który wszystkim bardzo smakował.