Zielone Żabki z wizytą w …

-w sklepie spożywczym- Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Wyjaśniono dzieciom terminy: klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa, waga. Każde dziecko z dużym zainteresowaniem oglądało wypełnione półki, regały i lodówki. Dzieci poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie oraz obserwowały pracę sprzedawcy.
– w aptece- Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy aptekarza.
Po dotarciu na miejsce przywitały nas panie farmaceutki, które zaprosiły nas na zaplecze i opowiedziały dzieciom o swojej pracy, pokazały jak dużo leków znajduje się w aptece. Dzieci wśród różnych lekarstw znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały. Pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.
– w salonie fryzjerskim- Celem wycieczki było poznanie z bliska pracy fryzjerki, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Dzieci obserwowały i zadawały mnóstwo pytań. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości.