Zdrowe i kolorowe kanapki zrobione przez Misiaczków

Misiaczki postanowiły podjąć wielkie wyzwanie i zrobić pyszne i zdrowe kanapki.
Najpierw dzieci rozmawiały z wychowawczynią o zdrowym odżywianiu i zdrowych przekąskach, a w drugiej części zajęć zabrały się za przygotowanie kolorowych kanapek
z przyniesionych produktów. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy.
Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Przygotowane kanapki wyglądały bardzo smakowicie, więc szybko znikły z talerzy.
Praca była ciężka, ale przyniosła przedszkolakom dużo radości. A efekty pracy widać na zdjęciach.