Zajęcia z dogoterapii w przedszkolu.

W przedszkolu gościliśmy panią Kasię Kwaśnik, która prowadzi zajęcia z dogoterapii. Na to spotkanie pani Kasia zabrała ze sobą swojego pieska.Dogoterapia pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Pomaga też kształtować orientację w schemacie własnego ciała i poznawać budowę zwierzęcia. Takie działania stymulują kilka zmysłów jednocześnie: słuchu, wzroku i dotyku.
Podczas zajęć w przedszkolu dzieci mogły stopniowo zapoznawać się z pieskiem, jego zwyczajami, jedzeniem czy nawykami. Początkowo, oswajając się z czworonogiem, mogły go dokładnie obejrzeć – jakie ma łapy, uszy, oczy i ogon. Dotykały jego sierści i potrafiły określić, czy jest ona szorstka czy miękka, długa czy krótka oraz określić jej barwę: jasna czy ciemna. Te pierwsze ćwiczenia z psem budują zaufanie między nim a dzieckiem.