Czyste powietrze wokół nas.

W miesiącu kwietniu w grupie Misiaczków realizowany był Ogólnopolski Przedszkolny Program Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”, którego celem była ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego. Pierwszą z form realizacji programu było zapoznanie rodziców z założeniami programu oraz wyrażenie zgody na udział dziecka w programie. Koleją formą realizacji programu był cykl zajęć dydaktycznych skierowany do dzieci, składający się z zajęć:
-,,Wycieczka po okolicy przedszkola” – w poszukiwaniu źródeł dymu
-„Co i dlaczego dymi?”
-„Jak się czuję, kiedy dymi papieros?”
-,,Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?”
– ,,Jak unikać dymu papierosowego?”
Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych formach zajęć. Misiaczki poznawały przygody sympatycznego dinozaura o imieniu Dinuś. Ten sympatyczny Dinuś wprowadził dzieci w świat zdrowego stylu życia, opowiedział, jakie zachowania są niezdrowe.