Wizyta u strażaków.

Dnia 18.05.2017r. dzieci z przedszkola wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni – Letnisko.
Podczas tego spotkania strażacy przybliżyli dzieciom zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom specjalne ubranie, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do akcji ratowniczych-gaśniczych.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Podopieczni z wielką radością przymierzali ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Mieli również możliwość zobaczenia z bliska wozu bojowego, sprzętu znajdującego się w nim. Wielką frajdą dla naszych maluchów było lanie wody.
Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem, a dzieci wręczyły naszym gościom drobne upominki.
Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przyjęcie nas i poświęcenie nam swojego cennego czasu.