Zielone Żabki na wycieczce do lasu.

Zielone Żabki wybrały się na pieszą wycieczkę do lasu. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Niestety widzieliśmy tylko mrówki i inne drobne owady. Nie udało nam się dostrzec innych zwierząt. Las jest bogatym źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.
Przy okazji udało nam się zebrać troszkę grzybów, oczywiście tych prawdziwych.