Warsztaty Pierwszej Pomocy z Misiem Edziem.

Warsztaty Pierwszej Pomocy z Misiem Edziem.

Każde dziecko pod wpływem różnych bajek i przygód superbohaterów marzy, aby zostać jednym z nich. Nic tak nie napawa dziecka dumą, jak posiadanie własnej super mocy, którą może być właśnie umiejętność ratowania drugiego człowieka. Dlatego też dnia 02.04.2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty Pierwszej Pomocy z Misiem Edziem. Owe warsztaty to doskonałe połączenie cennej nauki i zabawy. Taka forma aktywności sprzyja pozytywnemu nastawieniu i ułatwia przyswajanie wiedzy. Jako, że przykład idzie z góry, od nas dorosłych, chcieliśmy zainspirować dzieci do właściwych zachowań. W trackie trwania warsztatów dzieci zgłębiły wiedzę medyczną, wraz
z urokliwym misiem. Zdobyły nowe kompetencje oraz nauczyły się skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach. Dzięki nim niwelują strach przed niesieniem pomocy. Pomaganie poszkodowanym staje się czymś normalnym
i bohaterskim. Jesteśmy pewni, że za sprawą takowych działań nasze przedszkolaki będą potrafiły świadomie, bez wahania ale też z rozwagą i pamiętając o własnym bezpieczeństwie, ratować drugiego człowieka.
Zapraszamy do galerii.