01.04.2019 r. do naszego przedszkola przyjechał Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza. Spektakl opowiadał o Kruszynce – cyrkowej słonicy. Kruszynka nie lubiła pomagać była samolubna i myślała tylko o sobie. Zwierzątka zmuszone były nieustannie jej pomagać. W końcu słonica odkryła, że prawdziwy sekret przyjaźni polega na wzajemnej pomocy i akceptacji samego siebie i innych. Akceptujemy siebie i innych bez względu na to kim jesteśmy i jak wyglądamy. Przedstawienie miało charakter edukacyjny i pouczający. W sposób bajkowy pokazuje wartości przyjaźni, zrozumienia, akceptacji i pomocy potrzebującym.

— Teatrzyk „Kruszynka”.

Nasze przedszkole odwiedził „Teatr pod Jabłonią”, który zaprezentował spektakl pt. „Rubinowy Książę” . To piękna adaptacja jednej z mniej znanych baśni Wschodu. Córka Szacha – Fatima w niezwykły sposób zostaje żoną Rubinowego Księcia. Jednak przez swoje natarczywe wścibstwo traci ukochanego. Dzięki prawdziwemu uczuciu odzyskuje męża. Musi jednak obiecać Królowi Wód – ojcu Księcia, że nigdy więcej nie będzie o nic niepotrzebnie wypytywać. Spektakl przeplatany był piękną, orientalną muzyką, przybliżającą egzotykę wschodu. Barwne i naprawdę piękne kostiumy i scenografia w pełni oddały baśniową atmosferę. Wesoło przedstawione niektóre wątki spektaklu, zapewniły dzieciom dobrą zabawę. Morał baśni był taki, iż nadmierna ciekawość, brak poszanowania dla czyichś sekretów i wścibstwo, mogą czasem nas zgubić.
Zapraszamy do galerii.

— Teatrzyk „Pod Jabłonią”.

Do naszego przedszkola zawitał teatrzyk „AKADA” aż Suwałk z przedstawieniem pt.„Uwierz w siebie, możesz wszystko, czyli skarbów wysypisko”. Dzieci poznali tam chłopca o imieniu Radek, który nie miał przyjaciół. Podczas występu artyści poruszali wiele ciekawych tematów m.in. odpowiednie zachowanie w stosunku do kolegów wyglądających inaczej niż my, przypomniały sobie sposoby na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej oraz możliwości wykorzystania „śmieci”, jako wspaniałych surowców wtórnych. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zadaniach proponowanych przez Radka i jego koleżankę Alę. Jeszcze długo po przedstawieniu dzieliliśmy się swoimi wrażeniami. Było wspaniale.
Zapraszam do galerii.

— Teatrzyk „AKADA” w przedszkolu.

Dziś do naszego przedszkola zawitał teatrzyk lalek z Nowego Sącza z bajką pt.”Bajka o szczęściu”.
„Bajka o szczęściu” to mądra i pełna ciepła opowieść o tym, jak bardzo człowiek staje się samotny, gdy zamiast przyjaźni wybiera przedmioty. W pięknej konwencji wykorzystującej świetne tradycje teatru lalek, snuta jest opowieść o świecie nieprzemijających wartości. Barwna scenografia, kreślone z prawdziwą finezją rysy postaci, wyraziście stawiane, mądre tezy, to niezaprzeczalne atuty tego spektaklu.

— Teatrzyk lalek z Nowego Sącza.

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, dzieci z Przedszkola w Jedlni – Letnisko odwiedziła Hanna Niewiadomska, poetka, autorka bajek dla dzieci pt.”Bajczytanki Pani Hanki”.
Przedszkolaki bardzo chętnie słuchały czytanych przez gościa wierszy, które były przeplatane elementami zabawy.
Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej, radosnej i przyjaznej atmosferze.
Dzieci nagrodziły swojego gościa gromkimi brawami oraz wręczyły samodzielnie wykonaną laurkę.

— ”Bajczytanki Pani Hanki”

Do przedszkola przyjechał teatrzyk obwoźny, który przedstawił pełną humoru historię o zwierzątkach mieszkających w lesie. Adaptacja sceniczna wiersza dla dzieci, ubarwiona została zabawnymi dialogami i charakterystycznymi postaciami zwierząt leśnych. Było to bardzo zabawne opowiadanie, a przedszkolaki doskonale wczuły się w teatralny klimat.

— Wizyta Teatru w przedszkolu.

Wiek przedszkolny jest jednym z najważniejszych okresów w życiu każdego dziecka. Jest to czas intensywnego rozwoju i otwarcia się dziecka na otaczającą rzeczywistość. W tańcu ruch zastępuje słowo. Nauczanie tańca w przedszkolu polega na zaznajomieniu dziecka z muzyką i ruchem. W formie zabawy przy muzyce pokazywane są proste elementy tańca. W związku z tym gościliśmy w naszym przedszkolu instruktorki tańca z Radomskiej Grupy Kolektyw :Magdalenę Wujcik oraz Sylwię Żołądkiewicz. Zobaczcie jak się świetnie bawiliśmy.

— Radomska Grupa Kolektyw.

Na zaproszenie dzieci przybyli do naszego przedszkola policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Radomiu. Tego dnia dzieci ubrały się na niebiesko i przyniosły ze sobą odblaski. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy dzieci zaśpiewały policjantom piosenkę. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

— Wizyta funkcjonariuszy policji.

Dzieci z naszego przedszkola udały się na spotkanie z pisarzem Wiesławem Drabikiem, sympatycznym bajkopisarzem i mieszkańcem Radomia. Dzieci wysłuchały fragmentów bajeczek czytanych przez autora, między innymi o Leosiu. Dowiedziały się także wielu ciekawostek o smoku. Poznały tajniki pisarskie. Pan Wiesław podzielił się z dziećmi swoją tajemnicą, co trzeba zrobić, by rozwijać w sobie talent literacki.

— Spotkanie z pisarzem.

W ostatnich dniach nasze przedszkole gościło teatrzyk kukiełkowy „Pinokio’’. Dzieci obejrzały przedstawienie pt „ Kozucha Kłamczucha’’. Z wielkim zainteresowaniem dzieci oglądały widowisko oceniając postępowanie głównej bohaterki kozy. Dzieci nauczyły się, że kłamstwo nie popłaca. Po przedstawieniu mogły z bliska obejrzeć i dotknąć wszystkie kukiełki występujące w bajce.

— Teatrzyk „Kozucha Kłamczucha”.

Jak co roku w naszym przedszkolu gościmy wolontariuszki z gimnazjum. Dziewczynki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w każdej grupie czytają swoim młodszym kolegom i koleżankom znane wszystkim bajki. Dzieci z zaciekawieniem słuchają i wyczekują z niecierpliwością następnej wizyty dziewczynek z gimnazjum.

— Wolontariuszki czytają przedszkolakom.

W naszym przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego .
Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.
Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy).
Nasza pani ratownik zwróciła też uwagę, żeby dzieci właściwie przewożone były samochodem tzn. zawsze w foteliku i w mocno zapiętych pasach.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń oraz chciały wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego.
Dzięki takiemu spotkaniu dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

— Wizyta ratownika medycznego
1 2